Mødedatoer

August – December 2019

Tilmelding 3 dage før mødet.

Gruppe/Mødested AugustSeptemberOktoberNovemberDecemberJanuar 2020Ugedag/Mødetid/Pris
Fredericia Candl.: Apostolsk Kirkes Café, Vejlevej 12
tlf. 7593 1760
7.5.2.7.Lørdag kl. 10.00;
kr. 30,-
Frederiksværk A: Frikirken Salem, Havnevej 15
tlf. 4157 6714
Lørdag kl. 10.00;
kr. 40,-
Holstebro Candlelight: Nørrelandskirken, Døesvej 1,
Holstebro tlf. mobil: 2165 1785
Program23.
flyer
21.
flyer
18.9.Mandag kl. 19.00;
kr. 30,-
Horsens Candlelight-Bøn:
Sted; info på tlf. 2547 5751 (Susan)
Tirsdag kl. 10.30
Ikast: Ikast Bibliotek, Grønnegade 25; (frokost og kaffe)
tlf. 2133 8642
Program7.
flyer
24. kl. 19 Amy
12.
flyer
9.7.Lørdag kl. 11.30;
kr. 60,-
Kolding: Industrivej 12, 6000 Kolding;
tlf. 4095 5571
Program4.
Medl.dag
31. lø. 10.30
flyer
26.17.21.5.4. lø. 10.30Torsdag kl. 19.00;
kr. 50,-
Kolding Mænd: Café Morgenstj. Jernbanegade 1 Christiansfeld;
tlf. 5170 4224
Program24.
kuttertur
21.5.23.tors. 5.+k
i Kova, Kolding

Lørdag kl. 10.00;
kr. 100,-
København: Hotel Hebron, Helgolandsgade 4, (brunch)
tlf. 2461 8405
Facebook31.28.
Amy
2.7.Lørdag kl. 11.45;
kr. 100,-
Løkken: Vester Kringel;
tlf. 2256 2972
Program7.5.2.
kl. 14 og 19
Lørdag kl. 9.30;
kr. 50,-
Nyk. Mors Candlelight: Støberisalen, Holgersgade 7, Nykøbing;
tlf. 4015 4131
26.28.Torsdag kl. 19.00;
kr. 00,-
Odense Candlelight: Cafeen, Thorsgade 40, 5000 Odense;
tlf. 2988 5190 - NY
Program5.23.Lørdag kl. 10 - 12;
kr. 00,-
Men of Issachar Rødekro/Haderslev:
tlf. 5354 6639
Facebook18.
Rødekro
9.
Haderslev
13.
Rødekro
11.
Haderslev
Onsdag kl. 19.30;
kr. 00,-
Skive Candlelight: Møllegården, Møllegade 5, 7800 Skive;
tlf. 4021 5059
Program14.12.9.14.Lørdag kl. 14.00;
kr. 00,-
Slagelse: Slagelse Bibliotek, 4200 Slagelse;
tlf. 2174 7321
Program2.7.4.2.Mandag kl. 19.00;
kr. 50,-
Sønderborg Candlelight: Perlegade, Frivillighedens Hus;
tlf. 3123 7537
Program24.
flyer
28.23.Lørdag kl. 10.00;
kr. 30,-
Thisted: CAFEEN, Tilstedvej 20, 7700 Thisted;
tlf. 4110 3383
12.10.14.12.Torsdag kl. 19.00;
kr. 00,-
Vejle: Kirkehuset, Vor Frelsers Kirke, Strandgade 2 a (brunch);
tlf. 7582 8630
Program7.
flyer
5.
flyer
2.7.Lørdag kl. 10.00;
kr. 50,-
Viborg Candlelight: Baptistkirken, Eksercerpladsen 2;
tlf. 2945 9846
Program12.
flyer
10.14.12.Torsdag kl. 19.00;
kr. 35,-
Aarhus: ØgadeHUSET, Hjarnøgade 3-7, Aarhus C;
tlf. 6085 5278; e-mail: charlotte@nymannmadsen.dk
Program4.2.6.4.Onsdag kl. 19 - 22; kr. 50,-